Prywatne DlaDoroslych nr 5

Blog

Czy można mieć wykształcenie średnie bez matury?

19 listopad 2023

Matura ‒ egzamin dojrzałości i ważny etap w życiu każdego ucznia. Czy jednak przystąpienie do egzaminu maturalnego i uzyskanie z niego pozytywnego wyniku determinuje zdobycie wykształcenia średniego? Specjaliści z prywatnego liceum dla dorosłych w Krakowie rozwiewają wątpliwości.

Czytaj całość

Co to są kompetencje cyfrowe?

26 wrzesień 2023

Dostęp do Internetu otwiera wiele możliwości – dzięki sieci możemy kontaktować się z ludźmi bez względu na odległość, pracować z dowolnego miejsca na świecie, robić zakupy, załatwiać wiele spraw, uczyć się nowych rzeczy, brać udział w szkoleniach – coraz więcej dziedzin „realnego” życia jest dostępnych w świecie wirtualnym. Taka duża zmiana to również wyzwanie, aby przystosować się do funkcjonowania w Internecie. 

Czytaj całość

Dlaczego warto kontynuować naukę w wakacje?

28 sierpień 2023

Każdy czas jest dobry na naukę i samorealizację! Choć nauka w okresie wakacyjnym na samym początku nie brzmi jak ciekawy pomysł, to takie rozwiązanie ma zalety, które warto wziąć pod uwagę. W ten sposób uczymy się systematyczności i wyrobimy dobre nawyki, które zaowocują w przyszłości oraz zrobimy kolejny krok w kierunku lepszej przyszłości zawodowej. Nauczyciele naszego prywatnego liceum dla dorosłych sugerują, by w wakacje do zdobywania wiedzy podejść z pomysłem!

Czytaj całość

Rozwiązywanie problemów - skuteczna metoda nauki polecana osobom dorosłym

18 lipiec 2023

Nauka poprzez rozwiązywanie problemów to metoda, którą przede wszystkim poleca się dorosłym. Przedkładają oni praktykę nad teorię i zależy im tym, aby wykazać swoje kompetencje poprzez znajdowanie dla nich realnego zastosowania. 

Czytaj całość

Nasze Liceum ogólnokształcące dla dorosłych to doskonałe rozwiązanie we współczesnym, szybko zmieniającym się świecie

19 maj 2023

III Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Krakowie to placówka odbiegająca standardem nauczania od szkół tradycyjnych, oczywiście w pozytywny, godny naśladowania sposób. Wyznajemy zasadę, że dobro słuchacza stanowi dla nas priorytet. W naszym liceum nacisk kładzie się na uwzględnienie indywidualnych upodobań słuchaczy i możliwość pielęgnowania własnych pasji, a wszystko przy poszanowaniu i dostosowaniu do ich aktualnej sytuacji życiowej. Ważne, żeby każdy słuchacz znalazł w szkole bezpieczną przestrzeń, w której będzie mógł się wszechstronnie rozwijać. 

Czytaj całość

Liceum dla dorosłych - szkoła, która pozwoli Ci pracować i zdobywać wiedzę

29 styczeń 2023

Słysząc słowo “szkoła”, większość ludzi wyobraża sobie dzieci i młodzież, którzy przesiadując w ławkach, zdobywają wiedzę z różnych dziedzin. Zaczynając od wykształcenia podstawowego, aż po średnie. W rzeczywistości do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, w których skład wchodzi między innymi liceum, mogą uczęszczać także osoby dorosłe.

Czytaj całość

III Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Krakowie - szkoła, w której każdy znajdzie inspirację do zdobywania wiedzy

15 grudzień 2022

Szkoła średnia dla dorosłych to miejsce, w które zazwyczaj powraca się po latach przerwy. Nie ma wątpliwości co do tego, że ponowne wkroczenie i wdrożenie się w środowisko szkolne bywa dla słuchacza trudne. III Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych to miejsce, które motywuje do zdobywania wiedzy na każdym etapie życia. 

Czytaj całość

Komunikacja niewerbalna między nauczycielem a uczniem

14 listopad 2022

Komunikację niewerbalną definiujemy jako ogół tworzonych albo odbieranych przez ludzi komunikatów o charakterze niewerbalnym. Celem tych sygnałów jest wyrażenie emocji, intencji czy oczekiwań. Jak przebiega komunikacja niewerbalna między nauczycielem a uczniem? Na to pytanie odpowiadamy w najnowszym artykule na blogu.

Czytaj całość

Jak rozwijać kompetencje społeczne i personalne?

17 październik 2022

Kompetencje społeczne i personalne doskonalimy każdego dnia: w szkole, w kontaktach z rówieśnikami czy podczas zajęć dodatkowych. Aby skutecznie je rozwijać, nie wahajmy się również przed angażowaniem się w takie aktywności, które wymagają współpracy zespołowej. 

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów