Prywatne DlaDoroslych nr 5

Blog

Które studia trwają najdłużej?

29 kwiecień 2024

Na decyzję o wyborze kierunku studiów, może wpływać wiele aspektów takich jak pasje, zainteresowania, przyszłe plany zawodowe czy też poziom trudności danego kursu akademickiego. Dodatkowym elementem, który również może być uwzględniany przy wyborze wyższego wykształcenia, jest czas trwania nauki. W tym artykule przyjrzymy się, które kierunki studiów trwają najdłużej, a które mają nietypowy czas trwania.

Czytaj całość

Dlaczego warto zadawać pytania podczas zajęć lekcyjnych?

30 marzec 2024

Wartościowe pytania stanowią fundament procesu uczenia się. Bez wątpienia są ważnym elementem w ścieżce edukacji, zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Z perspektywy studenta, zadawanie odpowiednich pytań wydaje się często bardziej wartościowe intelektualnie niż sama odpowiedź na nie. Dlatego też warto zastanowić się, dlaczego zadawanie pytań na zajęciach lekcyjnych ma tak ogromne znaczenie.

Czytaj całość

Czy można iść na studia za granicą bez matury międzynarodowej?

29 luty 2024

Wielu młodych ludzi marzy o studiach za granicą, aby zdobyć wykształcenie na międzynarodowym poziomie, poznać nową kulturę i poszerzyć swoje horyzonty. Jednak wiele zagranicznych uniwersytetów wymaga od kandydatów na studia ukończenia matury międzynarodowej lub zdania ekwiwalentnego egzaminu. Czy istnieją inne sposoby, aby spełnić warunki rekrutacji, nie posiadając matury międzynarodowej?

Czytaj całość

Ile kierunków można studiować jednocześnie?

30 grudzień 2023

Rozwój i budowanie doświadczenia zawodowego są niezwykle istotne. Przez brak wystarczającego wykształcenia można łatwo stracić szansę na wymarzoną posadę i nie tylko. Obecnie coraz większa liczba studentów zaczyna eksplorować możliwość podjęcia kilku różnych kierunków studiów równocześnie, ponieważ większa wiedza to zdecydowanie łatwiejszy start na rynku pracy. W tym artykule znajdziesz więcej informacji na temat możliwości i ścieżek edukacji po ukończeniu szkoły ponadpodstawowej.

Czytaj całość

Czy można mieć wykształcenie średnie bez matury?

19 listopad 2023

Matura ‒ egzamin dojrzałości i ważny etap w życiu każdego ucznia. Czy jednak przystąpienie do egzaminu maturalnego i uzyskanie z niego pozytywnego wyniku determinuje zdobycie wykształcenia średniego? Specjaliści z prywatnego liceum dla dorosłych w Krakowie rozwiewają wątpliwości.

Czytaj całość

Co to są kompetencje cyfrowe?

26 wrzesień 2023

Dostęp do Internetu otwiera wiele możliwości – dzięki sieci możemy kontaktować się z ludźmi bez względu na odległość, pracować z dowolnego miejsca na świecie, robić zakupy, załatwiać wiele spraw, uczyć się nowych rzeczy, brać udział w szkoleniach – coraz więcej dziedzin „realnego” życia jest dostępnych w świecie wirtualnym. Taka duża zmiana to również wyzwanie, aby przystosować się do funkcjonowania w Internecie. 

Czytaj całość

Dlaczego warto kontynuować naukę w wakacje?

28 sierpień 2023

Każdy czas jest dobry na naukę i samorealizację! Choć nauka w okresie wakacyjnym na samym początku nie brzmi jak ciekawy pomysł, to takie rozwiązanie ma zalety, które warto wziąć pod uwagę. W ten sposób uczymy się systematyczności i wyrobimy dobre nawyki, które zaowocują w przyszłości oraz zrobimy kolejny krok w kierunku lepszej przyszłości zawodowej. Nauczyciele naszego prywatnego liceum dla dorosłych sugerują, by w wakacje do zdobywania wiedzy podejść z pomysłem!

Czytaj całość

Rozwiązywanie problemów - skuteczna metoda nauki polecana osobom dorosłym

18 lipiec 2023

Nauka poprzez rozwiązywanie problemów to metoda, którą przede wszystkim poleca się dorosłym. Przedkładają oni praktykę nad teorię i zależy im tym, aby wykazać swoje kompetencje poprzez znajdowanie dla nich realnego zastosowania. 

Czytaj całość

Nasze Liceum ogólnokształcące dla dorosłych to doskonałe rozwiązanie we współczesnym, szybko zmieniającym się świecie

19 maj 2023

III Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Krakowie to placówka odbiegająca standardem nauczania od szkół tradycyjnych, oczywiście w pozytywny, godny naśladowania sposób. Wyznajemy zasadę, że dobro słuchacza stanowi dla nas priorytet. W naszym liceum nacisk kładzie się na uwzględnienie indywidualnych upodobań słuchaczy i możliwość pielęgnowania własnych pasji, a wszystko przy poszanowaniu i dostosowaniu do ich aktualnej sytuacji życiowej. Ważne, żeby każdy słuchacz znalazł w szkole bezpieczną przestrzeń, w której będzie mógł się wszechstronnie rozwijać. 

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów