Prywatne DlaDoroslych nr 5

Blog

Komunikacja niewerbalna między nauczycielem a uczniem

14 listopad 2022

Komunikację niewerbalną definiujemy jako ogół tworzonych albo odbieranych przez ludzi komunikatów o charakterze niewerbalnym. Celem tych sygnałów jest wyrażenie emocji, intencji czy oczekiwań. Jak przebiega komunikacja niewerbalna między nauczycielem a uczniem? Na to pytanie odpowiadamy w najnowszym artykule na blogu.

Czytaj całość

Jak rozwijać kompetencje społeczne i personalne?

17 październik 2022

Kompetencje społeczne i personalne doskonalimy każdego dnia: w szkole, w kontaktach z rówieśnikami czy podczas zajęć dodatkowych. Aby skutecznie je rozwijać, nie wahajmy się również przed angażowaniem się w takie aktywności, które wymagają współpracy zespołowej. 

Czytaj całość

Jak pogodzić karierę zawodową z nauką w liceum dla dorosłych?

15 wrzesień 2022

Dla wielu słuchaczy liceum dla dorosłych kontynuowanie nauki na tym etapie edukacji to spełnienie aspiracji, których wcześniej z różnych powodów — osobistych, zawodowych czy rodzinnych — nie mogli realizować. Niełatwo jednak jest godzić pracę z zajęciami w szkole. Co zrobić, aby ułatwić sobie to zadanie? 

Czytaj całość

“Pałac pamięci” - na czym polega ta metoda zapamiętywania?

16 sierpień 2022

Aby skutecznie zapamiętywać nowe wiadomości, klasyczne sposoby przyswajania wiedzy warto uzupełnić o mnemotechniki, czyli techniki efektywnego zapamiętywania. Dzięki nim owe informacje utrwalają się w umyśle nie tylko szybciej, ale również na dłużej. Uczniowie naszego krakowskiego liceum zaocznego potwierdzają skuteczność tej metody.

Czytaj całość

Porządek na biurku a zdolność koncentracji. Czy bałagan rzeczywiście rozprasza?

13 lipiec 2022

Miejsce, w którym wykonujemy zadania domowe i powtarzamy informacje, nie pozostaje bez wpływu na efektywność, z jaką przyswajamy wiedzę.

Czytaj całość

Nauka w domu - czy słuchacz liceum spędza dużo czasu przy podręcznikach?

29 czerwiec 2022

Do dzisiaj obowiązuje stereotyp ucznia, który swoje popołudnia, a niekiedy i wieczory, spędza na lekturze podręczników. Czy jednak jest on rzeczywiście aktualny? I czy dotyczy również słuchaczy w liceach dla dorosłych? 

Czytaj całość

Jak wyglądają egzaminy w prywatnym liceum dla dorosłych?

16 czerwiec 2022

W liceach dla dorosłych uczniowie spotykają się z podobnymi egzaminami, co w klasycznych odpowiednikach tych szkół.

Czytaj całość

Dlaczego warto wybrać prywatne liceum dla dorosłych?

27 maj 2022

Istnieje szereg powodów, dla których warto zdecydować się na naukę w  III Prywatnym Liceum dla Dorosłych w Krakowie. Z pewnością do jego atutów należy zaliczyć bardzo dobrą atmosferę panującą w klasach oraz indywidualne podejście nauczycieli do uczniów. Co jeszcze wyróżnia naszą szkołę? Chcemy o tym opowiedzieć w niniejszym artykule.

Czytaj całość

Czy można zdawać dodatkowy przedmiot po latach od matury?

2 maj 2022

W rekrutacji na studia wymagany jest przedmiot, którego nie zdawałeś? A może żałujesz, że nie podjąłeś wyzwania? Żaden problem. Jako absolwent szkoły średniej masz możliwość zdania dodatkowego przedmiotu maturalnego bez żadnych ograniczeń czasowych.

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów