Prywatne DlaDoroslych nr 5

Blog

Czy można zmienić szkołę dla dorosłych?

25 czerwiec 2019

W szkołach dorosłych uczymy się tego samego zakresu wiedzy, co we wszystkich liceach. Podobnie jednak jak te ostatnie, szkoły różnią się między sobą poziomem nauczania.

Czytaj całość

Jak wygląda świadectwo ukończenia szkoły dla dorosłych?

11 czerwiec 2019

Świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego dla dorosłych jest skonstruowane w podobny sposób, jak w przypadku wszystkich tego rodzaju placówek edukacyjnych w Polsce...

Czytaj całość

Jakie przedmioty są w szkole dla dorosłych?

28 maj 2019

Liceum dla dorosłych pozwala z jednej strony uzyskać wykształcenie średnie, a z drugiej - przystąpić do matur, do czego zawsze zachęcamy wszystkich absolwentów.

Czytaj całość

Klasyfikacja w liceum dla dorosłych

25 kwiecień 2019

Naukę w liceum dla dorosłych warto podjąć z wielu powodów. Przede wszystkim dzięki uczęszczaniu na zajęcia w tego typu placówce rozwijamy kompetencje z różnych obszarów i zarazem mamy możliwość uzyskania wykształcenia ogólnego na poziomie średnim.

Czytaj całość

Na czym polega klasyfikacja semestralna?

5 kwiecień 2019

W liceum dla dorosłych zdobywamy wiedzę, z której jesteśmy oceniani. Tym samym - zgodnie z ustawą o systemie oświaty - podlegamy klasyfikacji semestralnej. W ten sposób nauczyciel podsumowuje to, co udało nam się dokonać i jakie rezultaty osiągnęliśmy

Czytaj całość

Ile trwa nauka w szkole dla dorosłych?

15 marzec 2019

W związku z przyjęciem reformy edukacji przekształceniu uległa struktura całego polskiego szkolnictwa. Główną zmianę, o której z pewnością każdy z nas słyszał, stanowi – stopniowo wprowadzana w życie – likwidacja gimnazjów.

Czytaj całość

Przekwalifikowanie a przezawodowienie

28 luty 2019

Pojęcia przekwalifikowania i przezawodowienia często używamy zamiennie, jest to jednak duży błąd. Pierwsze określenie oznacza bowiem uzyskanie nowych albo dodatkowych kompetencji w obszarze, który dotyczy naszego zawodu, czyli np. nauczyciela. Jeśli zaś chodzi o przezawodowienie, termin ten odnosi się do zmiany zawodu, który dotychczas wykonywaliśmy.

Czytaj całość

Na co zwrócić uwagę, wybierając szkołę dla dorosłych?

15 luty 2019

Warto jednak zadać sobie pytanie, na co powinniśmy zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru szkoły dla dorosłych. Z pewnością jednym z istotnych kryteriów jest to, w jakich terminach i o jakich godzinach odbywają się zajęcia.

Czytaj całość

Jak uatrakcyjnić swoje CV?

8 luty 2019

Jakie są najważniejsze cechy dobrego CV? Z jednej strony powinno ono być przejrzyste. Oznacza to, że osoba, która będzie miała z nim do czynienia, nie może mieć żadnych problemów z odczytaniem naszego życiorysu.

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów