Prywatne DlaDoroslych nr 5

Blog

Czym jest kształcenie ustawiczne?

7 grudzień 2018

Kształcenie ustawiczne często określamy wymiennie anglojęzycznym terminem „lifelong learning”, oznaczającym uczenie się przez całe życie.

Czytaj całość

Sposoby przyswajania wiedzy dla czuciowca

30 listopad 2018

Istnieje wiele stylów uczenia się. Różnią się one w zależności od tego, który spośród zmysłów najbardziej w naszym przypadku dominuje.
Czytaj całość

Kim jest kinestetyk i jak powinien się uczyć?

20 listopad 2018

Jeżeli chcemy skutecznie przyswajać wiedzę i przygotowywać się do egzaminów, warto ustalić, jakie metody w naszym przypadku sprawdzą się najlepiej.

Czytaj całość

Jak często robić przerwy w nauce?

18 październik 2018

Warto rozprawić się z mitem, że nieprzerwana, wielogodzinna nauka - zwłaszcza do późnych godzin nocnych - nie jest najlepszym sposobem na to, aby w szybkim czasie przyswoić dużą ilość wiadomości. Dlaczego? 

Czytaj całość

Jak ćwiczyć pamięć długotrwałą?

26 wrzesień 2018

Wyróżniamy kilka rodzajów pamięci: ultrakrótkotrwałą, krótkotrwałą oraz długotrwałą. Jeżeli zależy nam na tym, abyśmy nie zapomnieli szybko wiadomości, których się uczymy, należy ćwiczyć zwłaszcza tę ostatnią.

Czytaj całość

Liceum dla dorosłych - publiczne czy prywatne?

10 wrzesień 2018

Zarówno w publicznych, jak i prywatnych liceach dla dorosłych realizowana jest ta sama podstawa programowa opracowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Istnieją jednak pewne zasadnicze różnice w nauczeniu w obu tych rodzajach placówek. 

Czytaj całość

Samodyscyplina - dlaczego jest tak ważna?

20 sierpień 2018

Jeżeli pragniemy konsekwentnie realizować nasze cele, musimy bezustannie pamiętać o własnej samodyscyplinie i nieuleganiu pewnym pokusom, które odciągałyby nas od najważniejszych, z punktu widzenia naszego rozwoju, aktywności. 

Czytaj całość

Uczenie się nocą - tak czy nie?

6 sierpień 2018

Wiele osób spośród nas preferuje naukę do późnych godzin wieczornych albo nawet nocnych. Naszym celem na ogół jest wówczas przyswojenie w krótkim czasie dużej liczby wiadomości.

Czytaj całość

Jak nie poddawać się wymówkom?

1 sierpień 2018

Jeżeli pragniemy starannie przygotować się do odpowiedzi ustnej, egzaminu czy matur, musimy przyswajać wiedzę z zakresu danego materiału systematycznie. Jedną z największych przeszkód w nauce stanowią wymówki.

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów