Prywatne DlaDoroslych nr 5

Blog

Na czym polega klasyfikacja semestralna?

5 kwiecień 2019

W liceum dla dorosłych zdobywamy wiedzę, z której jesteśmy oceniani. Tym samym - zgodnie z ustawą o systemie oświaty - podlegamy klasyfikacji semestralnej. W ten sposób nauczyciel podsumowuje to, co udało nam się dokonać i jakie rezultaty osiągnęliśmy

Czytaj całość

Ile trwa nauka w szkole dla dorosłych?

15 marzec 2019

W związku z przyjęciem reformy edukacji przekształceniu uległa struktura całego polskiego szkolnictwa. Główną zmianę, o której z pewnością każdy z nas słyszał, stanowi – stopniowo wprowadzana w życie – likwidacja gimnazjów.

Czytaj całość

Przekwalifikowanie a przezawodowienie

28 luty 2019

Pojęcia przekwalifikowania i przezawodowienia często używamy zamiennie, jest to jednak duży błąd. Pierwsze określenie oznacza bowiem uzyskanie nowych albo dodatkowych kompetencji w obszarze, który dotyczy naszego zawodu, czyli np. nauczyciela. Jeśli zaś chodzi o przezawodowienie, termin ten odnosi się do zmiany zawodu, który dotychczas wykonywaliśmy.

Czytaj całość

Na co zwrócić uwagę, wybierając szkołę dla dorosłych?

15 luty 2019

Warto jednak zadać sobie pytanie, na co powinniśmy zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru szkoły dla dorosłych. Z pewnością jednym z istotnych kryteriów jest to, w jakich terminach i o jakich godzinach odbywają się zajęcia.

Czytaj całość

Jak uatrakcyjnić swoje CV?

8 luty 2019

Jakie są najważniejsze cechy dobrego CV? Z jednej strony powinno ono być przejrzyste. Oznacza to, że osoba, która będzie miała z nim do czynienia, nie może mieć żadnych problemów z odczytaniem naszego życiorysu.

Czytaj całość

Kto uczy się w szkołach dla dorosłych?

5 luty 2019

W szkołach dla dorosłych, w tym w III Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Krakowie, uczą się osoby, które różnią się pod względem wieku czy motywacji, dla jakiej podejmują naukę, ale łączy je jeden cel: chęć rozwijania się i zdobywania nowych kompetencji.

Czytaj całość

Zalety nauki w trybie zaocznym

25 styczeń 2019

Wiele osób decyduje się na podjęcie nauki w III Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Krakowie – i generalnie w szkołach dla dorosłych – z tego powodu, że pragną zdobyć wykształcenie średnie...

Czytaj całość

Analfabetyzm funkcjonalny - co to takiego i jak mu zapobiec?

21 grudzień 2018

W naszym kręgu cywilizacyjnym analfabetyzm właściwie nie istnieje, chociaż warto pamiętać, że występował on jeszcze przed II wojną światową. 

Czytaj całość

Czym jest kształcenie ustawiczne?

7 grudzień 2018

Kształcenie ustawiczne często określamy wymiennie anglojęzycznym terminem „lifelong learning”, oznaczającym uczenie się przez całe życie.

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów