Prywatne DlaDoroslych nr 5

Blog

Na co zwrócić uwagę, wybierając szkołę dla dorosłych?

15 luty 2019

Warto jednak zadać sobie pytanie, na co powinniśmy zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru szkoły dla dorosłych. Z pewnością jednym z istotnych kryteriów jest to, w jakich terminach i o jakich godzinach odbywają się zajęcia.

Czytaj całość

Jak uatrakcyjnić swoje CV?

8 luty 2019

Jakie są najważniejsze cechy dobrego CV? Z jednej strony powinno ono być przejrzyste. Oznacza to, że osoba, która będzie miała z nim do czynienia, nie może mieć żadnych problemów z odczytaniem naszego życiorysu.

Czytaj całość

Kto uczy się w szkołach dla dorosłych?

5 luty 2019

W szkołach dla dorosłych, w tym w III Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Krakowie, uczą się osoby, które różnią się pod względem wieku czy motywacji, dla jakiej podejmują naukę, ale łączy je jeden cel: chęć rozwijania się i zdobywania nowych kompetencji.

Czytaj całość

Zalety nauki w trybie zaocznym

25 styczeń 2019

Wiele osób decyduje się na podjęcie nauki w III Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Krakowie – i generalnie w szkołach dla dorosłych – z tego powodu, że pragną zdobyć wykształcenie średnie...

Czytaj całość

Analfabetyzm funkcjonalny - co to takiego i jak mu zapobiec?

21 grudzień 2018

W naszym kręgu cywilizacyjnym analfabetyzm właściwie nie istnieje, chociaż warto pamiętać, że występował on jeszcze przed II wojną światową. 

Czytaj całość

Czym jest kształcenie ustawiczne?

7 grudzień 2018

Kształcenie ustawiczne często określamy wymiennie anglojęzycznym terminem „lifelong learning”, oznaczającym uczenie się przez całe życie.

Czytaj całość

Sposoby przyswajania wiedzy dla czuciowca

30 listopad 2018

Istnieje wiele stylów uczenia się. Różnią się one w zależności od tego, który spośród zmysłów najbardziej w naszym przypadku dominuje.
Czytaj całość

Kim jest kinestetyk i jak powinien się uczyć?

20 listopad 2018

Jeżeli chcemy skutecznie przyswajać wiedzę i przygotowywać się do egzaminów, warto ustalić, jakie metody w naszym przypadku sprawdzą się najlepiej.

Czytaj całość

Jak często robić przerwy w nauce?

18 październik 2018

Warto rozprawić się z mitem, że nieprzerwana, wielogodzinna nauka - zwłaszcza do późnych godzin nocnych - nie jest najlepszym sposobem na to, aby w szybkim czasie przyswoić dużą ilość wiadomości. Dlaczego? 

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów